CropperCapture4

50 lecie smlw2

Podsumowanie ferii 2016

Klub „PIAST” w okresie od 1 – 12 lutego prowadził świetlicę zimową dla dzieci i młodzieży spędzających ferie zimowe w mieście. Przygotowano atrakcyjną i urozmaiconą ofertę programową. Dużym powodzeniem cieszyły się wycieczki autokarowe:

  • 3 luty - do kina „Helios” w Legnicy na film pt. „Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”
  • 4 luty - do Zamku Legend Śląskich w Pławnej Dolnej w powiecie lwóweckim (zwiedzanie zamku, zamieszkanego przez wielkie ruchome lalki, które ożywają, by opowiedzieć o dawnych dziejach regionu będącego siedzibą potężnego Ducha Gór; Arki Noego; udział w warsztatach artystycznych)          
  • 8 luty – CEEiK w Myśliborzu (zajęcia edukacyjne „Co misie lubią najbardziej” oraz „Badanie zmysłów”)
  • 10 luty – kino „Helios” w Legnicy - „Misiek w Nowym Jorku” oraz Palmiarnia w legnickim parku
  • 11 luty – Muzeum Powozów w Galowicach (poznaliśmy dział poświęcony koniowi, dział pojazdów wiejskich, kolekcję szwajcarską, powozy miejskie i reprezentacyjne) oraz Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz Ślęza (zgromadzono 80       pojazdów: w tym reprezentację unikalnych w skali kraju polskich pojazdów przedwojennych, kolekcję aut marki Bentley i Rolls Rolce, kolekcję motocykli polskich i niemieckich).

Skorzystaliśmy z zajęć edukacyjnych kształtujących wyobraźnię proponowanych przez Dział Dziecięco-Młodzieżowy MBP w Jaworze. W ramach recyklingowych zajęć budowaliśmy z drewnianych i plastikowych elementów z odzysku „Recykling City”. W drugim tygodniu, podczas warsztatów „e-zaufanie w sieci”, staraliśmy się znaleźć odpowiedź, czy Internet jest to miejsce dla nas bezpieczne. Skorzystaliśmy również z zaproszenia świetlicy środowiskowej i obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Art-Re z Krakowa pt. „Rubinowy Książę”.

W Muzeum Regionalnym natomiast uczestniczyliśmy w warsztatach tkackich, podczas których zapoznaliśmy się z historią tkactwa a następnie indywidualnie sprawdzaliśmy swoje umiejętności z tkactwa. Nie zabrakło także zajęć sportowych; w siłowni „Piast” mieliśmy okazję zobaczyć jak trenują prawdziwi kulturyści a następnie spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Na boisku „Orlik” dwukrotnie rozegraliśmy mecz piłki nożnej.

Odbyliśmy kilka wycieczek pieszych, podczas których zapoznaliśmy się z historią naszego miasta oraz zwiedziliśmy Zamek, Ratusz i Salę Rajców.

Podczas zajęć klubowych odbywały się zabawy słowne, turnieje gier stolikowych, konkursy wiedzy, zawody sprawnościowe, turnieje tenisa stołowego, tematyczne konkursy plastyczne. Gościliśmy także przedstawiciela KPP w Jaworze, który wystąpił z pogadanką „Jestem bezpieczny”.

Podczas uroczystego zakończenia zimowiska w klubie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki i słodycze. Z oferty klubu skorzystało około 45 osób w wieku od 6 – 12 lat. Zarówno uczestnicy jak i rodzice wyrażali duże zadowolenie z tej formy wypoczynku i oferty programowej i deklarowali swoje uczestnictwo w roku przyszłym.

Warsztaty tkackie w Muzeum Regionalnym w Jaworze

Wycieczka do Zamku Legend Śląskich w Pławnej Dolnej

CEEiK w Myśliborzu (zajęcia edukacyjne)

Przedstawienie Teatru Art-Re z Krakowa

Zajęcia edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej O/Dziecięcy

Zombie Walk

Muzeum Powozów w Galowicach

Muzeum Motoryzacji - Zamek Topacz Ślęza

Zajęcia edukacyjne w Filii MBP