CropperCapture4

50 lecie smlw2

Grudzień w klubie Piast

Grudzień był dla klubu bardzo pracowitym miesiącem. Gościliśmy św. Mikołaja, ustawialiśmy świąteczne wystawy, pakowaliśmy paczki, odwiedziliśmy przedszkolaków, szykowaliśmy się do występów, finału WOŚP i uroczystości wigilijnych.

 

6 grudnia w sali klubowej zorganizowaliśmy spotkanie ze św. Mikołajem. Zanim święty pojawił się na naszej zabawie, klubowi animatorzy przygotowali dla najmłodszych mnóstwo gier i zabaw. Dzieci mogły zatańczyć świąteczną zumbę, zjeść piernik na nitce, odpowiadać na pytania świątecznego quizu, rzucać śnieżkami do komina, otworzyć wspólnie niespodziankę, ułożyć wielkie kubeczkowe wieże i rozegrać bitwę na śnieżki. Kiedy zjawił się Mikołaj każdy miał szanse podzielić się swoim talentem, zaśpiewać piosenkę, wyrecytować wierszyk czy zatańczyć. Święty rozdał wszystkim dzieciom prezenty. A na koniec odbyła się sesja zdjęciowa dla chętnych. Wieczór był pełen dziecięcych uśmiechów, ciepła i zabawy.

 

Mikołaj odwiedził również klubowe grupy teatralne. Młodzież z Wernisażu podarowała sobie w tym roku ręcznie robione prezenty, a młodsza grupa kupiła sobie świąteczne upominki.

 

8 grudnia młodzież z klubu wzięła udział w charytatywnej akcji stowarzyszenia „Damy radę” pn. „Serce z monet”.

 

10 grudnia odbyło się w klubie pierwsze spotkanie z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry na którym omawialiśmy najważniejsze sprawy związane z finałem.

 

 

18 grudnia w klubie „PIAST” odbył się tradycyjny już Klubowy Wieczór Wigilijny. Wszystkich gości przywitała kierownik klubu i złożyła serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. W programie okolicznościowym zaprezentowali się uczestnicy grupy teatralnej a następnie uczestnicy sekcji gitarowej - w repertuarze kolęd. Wieczór minął w świątecznym nastroju, przy blasku świec i przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

 

Na koniec tego cudownego dnia, odbyło się w klubie spotkanie autorskie z Panią Dominiką Podobą. Opowiadała o swojej książce pt. „Świąteczne okruszki”. Dowiedzieliśmy się skąd pomysł na książkę, o okolicznościach tworzenia i wydania utworów oraz kilka rzeczy o samej autorce a wszystko w serdecznym i świątecznym klimacie.

 

19 grudnia wybraliśmy się do legnickiego teatru im. Heleny Modrzejewskiej na spektakl „Psujesz trochę humor wszystkim dookoła”. Załoga klubu oraz młodzież z grupy teatralnej Wernisaż miała okazję zobaczyć zawodowych aktorów w niesamowitym i pouczającym przedstawieniu.

 

21 grudnia grupa teatralna Wernisaż spędziła razem wieczór wigilijny.