CropperCapture4

50 lecie smlw2

Świetlica Wakacyjna 2020 - podsumowanie

W okresie od 30 czerwca do 28  sierpnia br. zorganizowano  osiem turnusów w grupach 15 –osobowych. Program przewidywał zajęcia tematyczne  od  wtorku do piątku w godzinach od 9.00 – 13.00.

 Wtorek – Zajęcia plastyczne – Tworzenie mandali różnymi metodami, Malowanie wacikami, Teoria barw i łączenia kolorów, Tworzenie obrazów strukturalnych, Malowanie palcami, Kolorowanki graficzne, Malowanie rolkami kartonowymi, Rysowanie metodą kropek; Zajęcia techniczne – Obrazki z wydzieranek, Autoportret 3D, Witraż z bibuły, Pudełko metodą orgiami, Zakładka do książki z papieru, Kartka ozdobna,  Czapki z papieru;  Zajęcia kreatywne – Tworzenie pacynek z klamerek, Malowanie sznurkiem, Tworzenie kredek, Rysowanie węglem, Wyplatanie sznurkiem, Wyrabianie z masy solnej, Tworzenie zabawek z recyklingu.

Środa – wycieczki piesze do miasta połączone z zapoznaniem się z najważniejszymi zabytkami Jawora, spacery do Parku Miejskiego, nad zalew „Jawornik”,  gdzie odbywały się różnego rodzaju konkurencje sportowe oraz zabawy z piłką zakończone ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Wyjście do Muzeum Regionalnego, gdzie zwiedziliśmy wystawy stałe oraz wystawę czasową „Tajemnice ukryte w obrazach”.   Wyjście na boisko „Orlik” – rzuty do kosza,  bieg na czas, mecz piłki nożnej.

Czwartek – animacje teatralne, zajęcia muzyczno-ruchowe, zabawy z chustą Klanza, warsztaty z interaktywną podłogą, turnieje warcabowe, turnieje pamięci, quizy tematyczne.

Nie zabrakło wycieczek autokarowych:

  • CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu – zajęcia terenowe „Rozpoznawanie roślin zielnych i runa leśnego”; „Bezkręgowce”; „Światło z natury – substancje fluorescencyjne w przyrodzie, „Kule musujące”;” Decoupage na szkle’, „Wyrabianie z masy solnej”; „Co misie lubią najbardziej”, „Złap obiadek”, „Obserwacja owadów na polanie”; „Mieszkańcy naszej rzeki – łowienie i obserwacje mikroskopowe bezkręgowców”; „Zwierzaki-chełmiaki”

  • Piknik w Bogaczowie – turniej gier sprawnościowych; ognisko z pieczeniem kiełbasek; mini festiwal piosenki turystycznej; konkursy wiedzy o regionie

  • 2-krotnie Kino „Helios” w Legnicy – film animowany „Scooby Doo” oraz  premierowy film familijny „O czym marzą zwierzęta”.

 

Z oferty klubu skorzystały dzieci z zasobów spółdzielni mieszkaniowej, innych rejonów miasta a także gościnnie przebywające w naszym mieście.