CropperCapture4

50 lecie smlw2

22. Klubowy Playback Show rozstrzygnięty

15 października w klubie „PIAST” odbyła się 22. edycja konkursu pod nazwą Klubowy Playback Show, którego celem jest inspirowanie muzycznej działalności wśród dzieci i młodzieży, wyłonienie talentów muzycznych i aktorskich oraz dostarczenie widzom kulturalnej rozrywki.

Każdy z uczestników, w dobranej przez siebie charakteryzacji, zaprezentował wybranego wykonawcę w jednym utworze muzycznym. Konkurs przewidywał udział solistów i zespołów z podziałem na kategorie wiekowe. Jury osobach: Olga Witukiewicz, Wanda Mikiel i Krzysztof Pytlarz dokonało oceny wykonawców według kryteriów: dobór utworu muzycznego, dobór charakteryzacji, choreografię oraz ogólny wyraz artystyczny.

W tegorocznej edycji w konkursie zaprezentowało się 15 młodych wykonawców, w tym soliści w dwóch kategoriach wiekowych oraz zespoły. Młodzi artyści przygotowali do swoich występów stylowe kostiumy, choreografię i rekwizyty. Niestety w tym roku konkurs odbył się bez obecności widowni.

Najwyższe noty w kategorii solistów do lat 14 otrzymały:

1 miejsce – Aleksandra Ślusarczyk (Margaret – Byle jak)

2 miejsce – Pola Malinowska (Galantis – No money)

3 miejsce – Oliwia Piżyk (Billie Eilish – You should see me)

Natomiast w kategorii solistów 15 lat i powyżej najlepiej zaprezentowały się:

1 miejsce – Hania Sawczuk (Halsey - Graveyard)

1 miejsce – Maja Kamionka (Jennifer Lopez – Ain’t your mama)

2 miejsce – Dominik Kwiatkowski (Finneas - Shelter)

wyróżnienie – Marysia Sawczuk (Melanie Martinez – Play Date)

Wśród zespołów bezkonkurencyjne okazały się występy:

1 miejsce - Asia Boczula, Julia Wiśniewska i Katarzyna Mroczek (Blackpink – Kill this love)

1 miejsce - Emma Gotowska, Hania Wiśniewska i Daria Ciesielska (ASAP Ferg – Plain Jane), wyróżnienie - Aleksandra Biszczanik i Julia Szydłowska (Sad Sons – We the kings).

Wszyscy uczestnicy z rąk Jury otrzymali dyplomy, nagrody i słodycze ufundowane przez organizatora. Serdecznie gratulujemy!