CropperCapture4

50 lecie smlw2

Plan remontów na 2021 rok

Rada Nadzorcza SML-W w Jaworze na posiedzeniu w dniu 24.11.2020 r. uchwaliła Plan remontów zasobów spółdzielczych na rok 2021. Planowany odpis na fundusz remontowy w 2021 r. to kwota 1.827.470,57 zł. Planowana wartość prac remontowych w 2021 r. na kwotę 1.999.822,68 zł.

Szczegółowe plany remontów poszczególnych budynków są widoczne w tym artykule po zalogowaniu się na indywidualne konto członka Spółdzielni.

Plan remontów na 2020 rok

Rada Nadzorcza SML-W na posiedzeniu w dniu 26 listopada 2019 r. uchwaliła Plan remontów zasobów spółdzielczych na 2020 rok. Planowany odpis na fundusz remontowy w 2020 r. to kwota 2.757.010,30 zł. Planowana wartość prac remontowych w 2020 roku 2.630.972,22 zł. Wartość ta obejmuje roboty termomodernizacyjne 11 budynków w ramach projektu „Wzrost efektywności energetycznej budynków mieszkaniowych znajdujących się pod zarządem SML-W w Jaworze.

Szczegółowe plany remontów poszczególnych budynków są widoczne w artykule po zalogowaniu się na indywidualne konto członka Spółdzielni.

Podwórko NIVEA na Słowiańskim? – zagłosuj!

Jedno z kolejnych 40 Podwórek NIVEA może być w Jaworze. Na budowę w pełni wyposażonego placu zabaw ma szansę osiedle Słowiańskie. Wszystko jednak w rękach jaworzan. Ostateczny termin głosowania w konkursie Podwórko NIVEA to 30 czerwca do godz. 23:59:59.

Czytaj więcej: Podwórko NIVEA na Słowiańskim? – zagłosuj!

Casting rozstrzygnięty, czyli nowa Rada Nadzorcza SML-W

Aż 23 członków jaworskiej spółdzielni mieszkaniowej stanęło do prawdziwego castingu na wczorajszym (sobota, 14 maja) Walnym Zgromadzeniu SML-W (Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa) o dziewięć mandatów w jej Radzie Nadzorczej. Została wymieniona niemal w całości. Nowa Rada ukonstytuuje się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Czytaj więcej: Casting rozstrzygnięty, czyli nowa Rada Nadzorcza SML-W

Centralne ogrzewanie bez podzielników rozliczone

Całkiem nieźle wyszli lokatorzy spółdzielczych, którzy płacą za ogrzewanie bez podzielników ciepła. Aż 99 procent z nich otrzyma zwroty. Najwyższy zwrot to 1.615 zł. Rozliczenia za ubiegły rok już do nich dotarły.

 

W połowie marca br. SMLW dokonała rozliczenia energii cieplnej pobranej na potrzeby centralnego ogrzewania i podgrzania wody w budynkach (węzłach) bez podzielników kosztów centralnego ogrzewania z okresem rozliczeniowym od stycznia do grudnia 2015 r.

 

          

Czytaj więcej: Centralne ogrzewanie bez podzielników rozliczone

Likwidacja junkersów dopiero od przyszłego roku

Zamiast junkersów ciepła woda z sieci. Tym zainteresowanych jest coraz więcej mieszkańców zasobów SMLW. Spółdzielnia gotowa jest na tę modernizację i ujęła ją w planach remontów. Niemniej dopiero na lata 2017-2018, czeka bowiem na możliwość pozyskania na ten cel unijnego dofinansowania.

 

Czytaj więcej: Likwidacja junkersów dopiero od przyszłego roku

SMLW wczoraj i dziś

Od pierwszego wybudowanego bloku po kolejne powstałe w ciągu 50 lat. W holu SML-W można oglądać jej mini foto historię pt. „SML-W wczoraj i dziś”.

Wpisana do rejestru sądowego 26 stycznia 1966 r. Powiatowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jaworze od 1972 r. nosi nazwę Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa. I minęło już 50 lat jej działalności.

Pierwszy wybudowany budynek przy ul. Szkolnej 4-8 oddano do użytku 23 czerwca 1970 r. Ten i budowę kolejnych można obejrzeć na mini foto historii, która stanęła w holu SML-W pt. „SMLW wczoraj i dziś”. Historyczne już zdjęcia z „wczoraj” są autorstwa Jana Stelczyka. Można je też zobaczyć na ścianach spółdzielczego holu. Natomiast zdjęcia z „dziś” – Iwony Falenty. Przy okazji wizyty w Spółdzielni, dla starszych jej Członków, to okazja do wspomnień. Dla młodszych – niemała ciekawostka historyczna. Dziś bowiem to już trzy osiedla mieszkaniowe – Piastowskie, Przyrzecze i Słowiańskie oraz zasoby rozproszone. To łącznie 97 budynków, w tym już 82 po pełnej termomodernizacji.

Wystawa ta jest jednym z elementów obchodów jubileuszu 50-lecia SML-W, który przypada w tym roku. Niebawem też reportaż poświęcony 50-leciu Spółdzielni wyemituje Telewizja Jawor. O planowanych innych wydarzeniach z tej wyjątkowej jubileuszowej złotej okazji będziemy informować.

Czytaj więcej: SMLW wczoraj i dziś

Ferie w Piaście fajne są!

Zajęcia recyklingowe w bibliotece, warsztaty tkackie w muzeum, film w legnickim Heliosie, wycieczka do zamku legend śląskich w Pławnej Dolnej koło Lwówka Śląskiego, zwiedzanie jaworskiego Zamku i Ratusza oraz rozmaite zajęcia świetlicowe. Tak upłynął 40 dzieciom pierwszy tydzień ferii w klubie Piast jaworskiej spółdzielni mieszkaniowej.

Czytaj więcej: Ferie w Piaście fajne są!