CropperCapture4

50 lecie smlw2

SMLW wczoraj i dziś

Od pierwszego wybudowanego bloku po kolejne powstałe w ciągu 50 lat. W holu SML-W można oglądać jej mini foto historię pt. „SML-W wczoraj i dziś”.

Wpisana do rejestru sądowego 26 stycznia 1966 r. Powiatowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jaworze od 1972 r. nosi nazwę Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa. I minęło już 50 lat jej działalności.

Pierwszy wybudowany budynek przy ul. Szkolnej 4-8 oddano do użytku 23 czerwca 1970 r. Ten i budowę kolejnych można obejrzeć na mini foto historii, która stanęła w holu SML-W pt. „SMLW wczoraj i dziś”. Historyczne już zdjęcia z „wczoraj” są autorstwa Jana Stelczyka. Można je też zobaczyć na ścianach spółdzielczego holu. Natomiast zdjęcia z „dziś” – Iwony Falenty. Przy okazji wizyty w Spółdzielni, dla starszych jej Członków, to okazja do wspomnień. Dla młodszych – niemała ciekawostka historyczna. Dziś bowiem to już trzy osiedla mieszkaniowe – Piastowskie, Przyrzecze i Słowiańskie oraz zasoby rozproszone. To łącznie 97 budynków, w tym już 82 po pełnej termomodernizacji.

Wystawa ta jest jednym z elementów obchodów jubileuszu 50-lecia SML-W, który przypada w tym roku. Niebawem też reportaż poświęcony 50-leciu Spółdzielni wyemituje Telewizja Jawor. O planowanych innych wydarzeniach z tej wyjątkowej jubileuszowej złotej okazji będziemy informować.