CropperCapture4

50 lecie smlw2

Półkolonie w Piaście są super! Szkoda, że niedługo trzeba iść do szkoły

Łącznie ponad setka dzieci na czterech wakacyjnych turnusach skorzystała z półkolonii spółdzielczego klubu „Piast”. – Wakacje w „Piaście” są super! Szkoda, że niedługo trzeba iść do szkoły - zgodnie przyznali półkoloniści. A uroczyste zakończenie czwartego turnusu w piątek 26 sierpnia o godz. 15.

piast polkolonie001

Pełni wrażeń wracali półkoloniści z wakacyjnych zajęć o kosmosie w jaworskiej bibliotece - z robieniem spodków kosmicznych, z filmem o kosmosie i zawodami zręcznościowo-sportowymi oraz nauką piosenek. Ale nie tylko te zajęcia ich zachwyciły. Podobnie przypadły im do gustu wycieczki, m.in. na basen, czy do kina. I oczywiście do Parku Miniatur w Kowarach oraz do Jaworzyny Śląskiej, gdzie oglądali zabytkowe pociągi, a jednym z nich nawet jechali. Nie wspominając już o Miłkowie, w którym „wszystko było do góry nogami”.

 - Do tej pory odbyły się trzy wakacyjne turnusy. W tej chwili realizujemy czwarty. Trwa do 26 sierpnia – mówi kierownik spółdzielczego klubu „Piast” Wanda Mikiel. – W programie, jak zwykle, wycieczki autokarowe i piesze, rajdy turystyczne oraz zawody i zajęcia sportowe, wyjazdy wszelkiego rodzaju, m.in. do kina. Do tego zajęcia klubowe, gry stolikowe. Tak, że u nas na pewno nie jest nudno. Zakończenie uroczyste czwartego turnusu w piątek 26 sierpnia o godz. 15. Wręczamy zwykle, podczas podsumowania, dyplomiki pamiątkowe, słodycze i upominki – dodaje Wanda Mikiel.

- Półkolonie w „Piaście” są super! Szkoda, że niedługo trzeba iść do szkoły – zgodnie przyznali półkoloniści spotkani w jaworskim Parku Pokoju, wracający z bibliotecznych zajęć.