CropperCapture4

50 lecie smlw2

22. Klubowy Playback Show rozstrzygnięty

15 października w klubie „PIAST” odbyła się 22. edycja konkursu pod nazwą Klubowy Playback Show, którego celem jest inspirowanie muzycznej działalności wśród dzieci i młodzieży, wyłonienie talentów muzycznych i aktorskich oraz dostarczenie widzom kulturalnej rozrywki.

Każdy z uczestników, w dobranej przez siebie charakteryzacji, zaprezentował wybranego wykonawcę w jednym utworze muzycznym. Konkurs przewidywał udział solistów i zespołów z podziałem na kategorie wiekowe. Jury osobach: Olga Witukiewicz, Wanda Mikiel i Krzysztof Pytlarz dokonało oceny wykonawców według kryteriów: dobór utworu muzycznego, dobór charakteryzacji, choreografię oraz ogólny wyraz artystyczny.

W tegorocznej edycji w konkursie zaprezentowało się 15 młodych wykonawców, w tym soliści w dwóch kategoriach wiekowych oraz zespoły. Młodzi artyści przygotowali do swoich występów stylowe kostiumy, choreografię i rekwizyty. Niestety w tym roku konkurs odbył się bez obecności widowni.

Najwyższe noty w kategorii solistów do lat 14 otrzymały:

1 miejsce – Aleksandra Ślusarczyk (Margaret – Byle jak)

2 miejsce – Pola Malinowska (Galantis – No money)

3 miejsce – Oliwia Piżyk (Billie Eilish – You should see me)

Natomiast w kategorii solistów 15 lat i powyżej najlepiej zaprezentowały się:

1 miejsce – Hania Sawczuk (Halsey - Graveyard)

1 miejsce – Maja Kamionka (Jennifer Lopez – Ain’t your mama)

2 miejsce – Dominik Kwiatkowski (Finneas - Shelter)

wyróżnienie – Marysia Sawczuk (Melanie Martinez – Play Date)

Wśród zespołów bezkonkurencyjne okazały się występy:

1 miejsce - Asia Boczula, Julia Wiśniewska i Katarzyna Mroczek (Blackpink – Kill this love)

1 miejsce - Emma Gotowska, Hania Wiśniewska i Daria Ciesielska (ASAP Ferg – Plain Jane), wyróżnienie - Aleksandra Biszczanik i Julia Szydłowska (Sad Sons – We the kings).

Wszyscy uczestnicy z rąk Jury otrzymali dyplomy, nagrody i słodycze ufundowane przez organizatora. Serdecznie gratulujemy!

Zakończenie sezonu ogniowego

          9 października grupa teatralna „Wernisaż” zorganizowała spontaniczne wydarzenie, na którym główną atrakcją był pokaz ogni. Z powodu powrotu nakazów, był to ostatni moment aby hucznie zakończyć sezon ogniowy. Całe wydarzenie odbyło się na starym korcie przy klubie „Piast”. Na wszystkich uczestników oraz widzów czekało jedzenie z grilla, ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Wydarzenie otworzyła grupa teatralna „Mały Wernisaż” w debiutanckiej choreografii ogniowej. Po wielkich emocjach i małej przerwie odbył się pokaz ogniowy grupy „Wernisaż”, która jak zwykle dała nacieszyć się oczom i wyobraźni. Dziękujemy za tak liczną obecność i dobrą zabawę!

 

Wystąpili

„Mały Wernisaż”

Emma Gotowska

Pola Malinowska

Daria Ciesielska

Oliwia Piżyk

Julia Szydłowska

Asia Markowska

 

„Wernisaż”

Dominik Kwiatkowski

Asia Boczula

Julia Wiśniewska

Hania Sawczuk

Maja Kamionka

Aleksandra Ślusarczyk

Igor Górski

Marysia Sawczuk

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW SML-W W JAWORZE

 

 

W związku z zwiększonym zagrożeniem epidemiologicznym  w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia od dnia

 

19.10.2020 (poniedziałek) do odwołania

biura Spółdzielni Mieszkaniowej będą pracowały w trybie zamkniętym.

 

Bieżące sprawy administracyjne będą załatwiane telefonicznie lub drogą elektroniczną

 

Sekretariat 76/870-20-78

Dział Administracji 76/870-29-87

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bezpośrednia obsługa interesantów możliwa tylko po uprzednim umówieniu się.

 

Przed wejściem do Spółdzielni zasłoń nos i usta maseczką lub przyłbicą.

Jeśli tego nie zrobisz, niestety nie będziemy mogli Cię obsłużyć.

 

WSZYSCY DBAJMY O NASZE ZDROWIE

 

                                                                                                                                               Zarząd SML-W w Jaworze

Ruch to zdrowie!

Ruch to zdrowie!🏃 Grupa teatralna Wernisaż gościła dziś w klubie niesamowitą osobowość – Annę Nowicką ⭐ Trenerka personalna z Fit House Studio odwiedziła młodzież aby przeprowadzić trening. Młodzi aktorzy dla których kondycja, świadomość i dynamika ruchu jest ważna nauczyli się jak rozgrzewać i rozciągać poszczególne części ciała. Poznali też kilka ćwiczeń i nauczyli się prawidłowo wykonywać te, które myśleli, że robią dobrze 😉 💪🦵💣Trening odbył się w bardzo pozytywnym klimacie, pot lał się po plecach! Na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z wiedzy i umiejętności Ani, bardzo dziękujemy! ❤️

 

"Pożegnanie lata" i wystawa konkursu plastycznego "Moja wakacyjna przygoda"

24 września na boisku przy klubie zorganizowaliśmy animacje i zabawy z okazji „Pożegnania lata” oraz wystawę konkursu plastycznego pn „Moja wakacyjna przygoda”.
 
Osoby wyróżnione w konkursie oraz dzieci z całego miasta mogły wziąć udział w zabawie z chustą, potańczyć, a nawet wykazać się kreatywnością na płycie boiska rysując kolorową kredą. Dzieci chętnie układały wielkie domino, brały udział w zabawach ruchowych, grały w klasy oraz rywalizowały w konkursach z nagrodami.
 
Rodzice obejrzeli wystawę pokonkursową prac plastycznych, a dzieci odebrały dyplomy oraz upominki. Uśmiechnięte twarze to najlepsze co mogliśmy zobaczyć po zakończeniu zabawy. Lato oficjalnie pożegnane :)
 

„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

18 września zwartą ekipą ruszyliśmy z klubu do parku pokoju przez tereny zielone aż do przejścia kolejowego w ramach 27. akcji sprzątania świata „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”
 
Zebraliśmy bardzo dużo worków ze szklanymi i plastikowymi butelkami.
APELUJEMY do mieszkańców naszego miasta jak i do każdego człowieka na naszej planecie aby wyrzucać odpady do przeznaczonych miejsc!
 
Podczas sprzątania wielu przechodniów nas zagadywało, chwaliło naszą postawę i kibicowało nam. Wywołaliśmy wiele uśmiechu na twarzach mieszkańców Naszego miasta.
 
Pusta butelka przecież nie jest taka ciężka, zanieś ją do kosza! 💛💚💙
 
„Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej!”
 
TO OD NAS ZALEŻY LOS NASZEJ PLANETY!
 
Dziękujemy Dariuszowi Kwaśnemu za nagranie - 
 
 

Gra miejska "Jaworska historia po zmierzchu"

12 września mieliśmy okazję wziąć udział w grze miejskiej pn „Jaworska historia po zmierzchu” organizowanej przez Schronisko Młodzieżowe w Jaworze. Asia, która jest częścią grupy teatralnej Wernisaż obstawiała jeden z punktów gry wcielając się w księżną Agnieszkę. Cała grupa zaprezentowała pokaz ogniowy na zakończenie gry. Pierwszy raz grupa występowała w tak dużym składzie, nasz rekord padł już podczas pierwszej choreografii gdzie występowało aż 8 osób. Pokaz odbył się na dziedzińcu schroniska🔥
 
Dziękujemy TVRegionalna.pl Daniel Śmiłowski za nagranie ❤️
 
 
 
„Cóż to była za niezwykła gra miejska! Wzięło w niej udział ponad 100 osób, głównie rodzin z dziećmi harcerzy, środowisk senioralnych, podopieczni ośrodka wsparcia, turyści korzystający z usług noclegowych Schroniska Młodzieżowego w Jaworze. Okazała się strzałem w dziesiątkę i doskonałą metodą na przekazanie w niezwykle ciekawy sposób informacji na temat dziedzictwa i historii Jawora oraz osób tworzących go w różnych wiekach. Było dużo integracji, zabawy, muzyki, zajęć zręcznościowych i manualnych. Przy siedmiu głównych zabytkach Jawora na uczestników podzielonych w niewielkie zespoły jak np. bednarze, kowale, itd. czekały specjalnie ucharakteryzowane postacie z głównie okresu średniowiecza.
Całość zakończona została specjalnym pokazem tańca z ogniem grupy Wernisaż działającej przy Spółdzielczym Klubie „Piast” w Jaworze. Podczas ogłaszania wyników okazało się, że w mniejszym stopniu liczyła się ilość zdobytych punktów czy rywalizacja, a chęć przebywania razem i poznawania Jawora, miasta w którym się mieszka, przebywa. Przedsięwzięcie to było także odpowiedzią i przeciwwagą na pojawiające się wśród mieszkańców po wielu miesiącach pandemicznej izolacji, niekorzystne skutki społeczne wyłączenia osób i całych grup z normalnego życia, poczucia wyobcowania, a wręcz porzucenia. Udało się poczuliśmy się znów jedną wielką rodziną.” - Schronisko Młodzieżowe w Jaworze
 

Zmiana treści Regulaminu określającego zasady rozliczeń przychodów i wydatków spółdzielni oraz zasady ustalania opłat za lokale w SML-W w Jaworze.

Informujemy członków Spółdzielni, że Rada Nadzorcza SML-W w Jaworze w dniu 29 września br. uchwałą nr D-0123/R/16/2020 dokonała zmiany treści zapisu § 4 Regulaminu określającego zasady rozliczeń przychodów i wydatków spółdzielni oraz zasady ustalania opłat za lokale w SML-W w Jaworze.

Z dokonaną zmianą można zapoznać się po wejściu w zakładkę REGULAMINY wybierając: Regulamin określający zasady rozliczeń przychodów i wydatków spółdzielni oraz zasady ustalania opłat za lokale w SML-W w Jaworze z dnia 29.09.2020 r.

Podkategorie